0
Your Cart
No products in the cart.
/
18 October 2023

Otomotiv teknolojileri için ECVET uyumlu 3D baskı eğitim modülleri

00
27 Enrolled

About Course

Bu dersin amacı, öğrencilere 3D baskı teknolojisini, 3D yazıcıları, 3D yazıcı parçalarını ve işlevlerini, 3D baskı malzemelerini, kesme tekniklerini ve 3D yazıcılarla nesneler oluşturmak için pratik alıştırmaları tanıtmaktır. Kurs, öğrencilere 3D baskı teknolojisi ve 3D baskının eğitim bağlamında kullanımı hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamayı amaçlamaktadır. Kurs içeriği ayrıca öğrencilere 3D baskı teknolojisiyle ilgili çeşitli konularda uygulamalı videoların yanı sıra öğrencilerin 3D baskı bilgilerini test etmelerine ve kursu tamamladıklarında sertifika almalarına olanak tanıyan sınavlar da sunmaktadır.

What will I learn?

 • Bu kursa katılarak: 3D baskı teknolojisinin tarihine genel bir bakış kazanabilir; 3D yazıcıların bileşenleri, 3D yazıcılarda kullanılan malzemeler ve 3D yazıcılarda nesneler oluşturmak için kullanılan kesme teknikleri hakkında bilgi edinebilir; 3D baskı teknolojisinin eğitimde kullanımına ilişkin bilgilerinizi genişletebilir; 3D baskı teknolojisine ilişkin becerilerinizi ve bilgilerinizi uygulamaya koyabilir ve sertifika alabilirsiniz. Genel olarak, bu eğitim size 3D baskı teknolojisine ve bu teknolojinin eğitimde, özellikle de otomotiv endüstrisinde kullanımına erişmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve becerileri sağlayacaktır.

Course Content

OTOMOTIV TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİNDE 3D YAZICI TEKNOLOJİLERİ KULLANIMINA GİRİŞ

 • 3D yazıcıların tarihi
  04:13
 • Otomotiv pratiklerinde 3D yazıcı
 • 3D yazıcıların eğitim süreçlerinde kullanımı
  00:00
 • Uygulamaya hazırlıkta öğrenci yeteneklerinin gelişimi
 • DEĞERLENDİRME TESTLERİ

YAZICI PARÇALARI (Mekanik Parçalar)

YAZICI PARÇALARI (Elektronik Bileşenler)

SANAL ORTAMDA OBJELERİN OLUŞTURULMASI

DİLİMLEME TEKNİKLERİ

3D YAZICI KULLANIM TEKNİKLERİ

3D BASKI MATERYALLERİ

OTOMOTİV TEKNOLOJİSİ EĞİTİMİ İÇİN ÖRNEK STL KODLARI

About the instructor

3D4AUTO Learning HUB is designed by the members of the 3D4AUTO Project Consortium that are experts in the field of 3D printing, Vocational Education and Teaching, Automotive Technologies and educational materials development.
4.00 (18 ratings)

8 Courses

360 students

Free
Free access this course
Durations: 6 hours
Lectures: 67
Students: Max 0
Level: Intermediate
Language: Türkçe
Certificate: Yes

Material Includes

 • Bilgisayar ve internet bağlantısı

Requirements

 • Temel bilgisayar ve dijital beceriler bu kursa katılım için yeterlidir.

Audience

 • 3D baskı teknolojileri hakkında bilgi edinmek isteyen meslek okulu öğrencileri, başta otomotiv sektöründen olmak üzere meslek okulu öğretmenleri, 3D baskıya ilgi duyan tüm disiplinlerden öğrenciler.